REKLAMA
Znaleziono 200 wyników
Nowoczesne zaplecze dla przyszłości armii - otwarcie nowego budynku Instytutu Radioelektroniki Wydziału Elektroniki WATartykuł
Pokaż artykuł
Nowoczesne zaplecze dla przyszłości armii - otwarcie nowego budynku Instytutu Radioelektroniki Wydziału Elektroniki WAT
- To wielki moment, kiedy oddajemy do użytku kolejną inwestycję. Inwestycję w najnowocześniejsze technologie, rozwój umiejętności obsługiwania, posługiwania się najnowocześniejszymi technologiami - tak bardzo potrzebnymi dzisiaj we współczesnym polu walki, w siłach zbrojnych, w polityce odstraszania, którą niezmiennie prowadzimy - powiedział wicepremier W. Kosiniak-Kamysz.
Gigantyczna umowa najmu w CTPark Warsaw West w podwarszawskich Wiskitkachartykuł
Pokaż artykuł
Gigantyczna umowa najmu w CTPark Warsaw West w podwarszawskich Wiskitkach
Deweloper CTP wynajął 110 000 mkw. w kompleksie CTPark Warsaw West zlokalizowanym w podwarszawskich Wiskitkach. Nowym najemcą inwestycji jest firma z sektora logistycznego, która zajmie łącznie dwa budynki. To największa transakcja w portfelu inwestora w tym roku i jednocześnie jedna z najbardziej spektakularnych umów na polskim rynku nieruchomości magazynowych. W procesie najmu pośredniczyła firma doradcza Savills.
Kolejne miasto powraca na kolejową mapę Polski. Wykluczone miasto stanie się ważnym węzłem przesiadkowymartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne miasto powraca na kolejową mapę Polski. Wykluczone miasto stanie się ważnym węzłem przesiadkowym
Kolejne miasto powraca na kolejową mapę Polski. Liczący ponad 13 tysięcy mieszkańców Staszów w województwie świętokrzyskim, ma realną szansę na powrót do sieci kolejowej po latach transportowego wykluczenia.
Panattoni z finansowaniem realizowanej inwestycji pod Białymstokiemartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni z finansowaniem realizowanej inwestycji pod Białymstokiem
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, pozyskał 24 mln euro finansowania z Banku Pekao. Kredyt jest przeznaczony na realizację Panattoni Park Białystok III – jedynego obecnie dostępnego dla najemców obiektu klasy A w województwie podlaskim. Inwestycja o powierzchni ponad 32 000 m kw. powstaje w pobliżu węzła Białystok-Zachód (S8), a jej ukończenie zaplanowano na pierwszy kwartał 2026 r.
Kraby, Borsuki i Raki – zwiększona produkcja w Hucie Stalowa Wolaartykuł
Pokaż artykuł
Kraby, Borsuki i Raki – zwiększona produkcja w Hucie Stalowa Wola
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów informuje: W 2023 r. przeznaczamy blisko 4 proc. PKB na rozwój naszej armii. Ogromne zamówienia na nowy sprzęt dla wojska wymagają sprawnego przemysłu na najwyższym poziomie. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił podczas wizyty w Hucie Stalowa Wola, decyzję o zainwestowaniu 600 mln zł w jej rozwój. W dalszym planie jest kolejne 1,2 mld zł, które również trafi do polskich zakładów i fabryk broni. Dodatkowe środki dla przemysłu zbrojeniowego pozwolą zwiększyć produkcję nowoczesnych pojazdów wojskowych dla Wojska Polskiego. Dofinansowanie konsorcjum Huta Stalowa Wola Ponad 600 mln zł – tyle wyniesie pierwsza rata na rozbudowę Huty Stalowa Wola.
Warszawa i Mazowsze gotowe na Centrum Technologiczne Europejskiej Agencji Kosmicznejartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa i Mazowsze gotowe na Centrum Technologiczne Europejskiej Agencji Kosmicznej
Czy Centrum Technologiczne Europejskiej Agencji Kosmicznej będzie się mieścić w Warszawie? Rozpoczęły się starania, by ESA zlokalizowała swoją placówkę na terenie metropolii warszawskiej. W piątek 12 czerwca wspólną deklarację poparcia podpisali przedstawiciele m.st. Warszawa, samorządu województwa mazowieckiego, instytucji naukowych oraz sektora kosmicznego.
We Wrocławiu powstanie baza wojsk amerykańskich. Ruszył pierwszy przetargartykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstanie baza wojsk amerykańskich. Ruszył pierwszy przetarg
Na wrocławskim lotnisku wojskowym Strachowice powstanie baza załadunkowo-rozładunkowa Sił Powietrzny...
Znana zagraniczna firma stawia na Wrocław. Nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Znana zagraniczna firma stawia na Wrocław. Nowe miejsca pracy
Nowe miejsca pracy we Wrocławiu. Kolejna znana zagraniczna firma stawia na stolicę Dolnego Śląska. TIER-Dott - europejski operator współdzielonych rowerów, hulajnóg i rowerów elektrycznych właśnie oficjalnie otworzył we Wrocławiu swoje nowe biuro centralne. Firma kontynuuje swoją misję tworzenia miast przyjaznych ludziom, a nie samochodom. W ramach swojego zaangażowania w lokalne inicjatywy i zrównoważoną infrastrukturę firma otworzyła nowe biuro we Wrocławiu, skoncentrowane na funkcjach finansowych. Oznacza to nie tylko ekspansję firmy w regionie, ale też nowe ciekawe miejsca pracy dla mieszkańców miasta.
Firma Rise wybrała Wrocław jako kolejne miasto w swojej strategii ekspansjiartykuł
Pokaż artykuł
Firma Rise wybrała Wrocław jako kolejne miasto w swojej strategii ekspansji
Rise.pl to polski operator elastycznych powierzchni biurowych, która działa na rynku od 2003 roku. O...
Polska przegrała rywalizację o gigantyczną inwestycję chińskiej firmy CATLartykuł
Pokaż artykuł
Polska przegrała rywalizację o gigantyczną inwestycję chińskiej firmy CATL
Polska po raz kolejny przegrała walkę o wielką inwestycję. I po raz przegrała ją z Węgrami. To właśnie w tym kraju, a nie w Polsce swoją nową inwestycję zrealizuje chiński gigant Contemporary Amperex Technology Co, Limited (CATL).
Miliardy dla Polski! Nowe miejsca pracy w mniejszych miastachartykuł
Pokaż artykuł
Miliardy dla Polski! Nowe miejsca pracy w mniejszych miastach
Bardzo dobre informacje. Zakończono negocjacje z Komisją Europejską. Polska ma zgodę na powołanie Funduszu Bezpieczeństwa i Obronności z KPO. 25 mld zł zostanie przeznaczone na inwestycje w bezpieczeństwo i przemysł. Polska uzgodniła z Komisją Europejską utworzenie Fundusz Bezpieczeństwa i Obronności (FBiO) w ramach KPO. Oznacza to zielone światło dla strategicznych inwestycji o łącznej wartości 25 mld zł, które wzmocnią infrastrukturę cywilną, przemysł obronny i cyberbezpieczeństwo Polski.
Dolny Śląsk: Kolejny krok w stronę powrotu kolei do Bolkowa!artykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Kolejny krok w stronę powrotu kolei do Bolkowa!
Samorząd Województwa Dolnośląskiego od lat konsekwentnie rewitalizuje kolejne linie kolejowe w południowo-zachodniej części Polski, przywracając je do życia. Rusza odbudowa nieczynnej od 30 lat linii ze Strzegomia przez Bolków do Marciszowa. Dzięki środkom z Krajowego Planu Odbudowy odtworzony zostanie pierwszy odcinek linii kolejowej prowadzącej do Bolkowa. Inwestycja ma zakończyć wykluczenie transportowe i stać się impulsem rozwoju gospodarczego. Rewitalizacja tej linii skróci także czas dojazdu z Wrocławia w Karkonosze o ponad pół godziny.
Modernizacja linii kolejowej Siedlce – Sokołów Podlaski przyspieszona o rok. Nowe miejscowości szybciej zyskają dostęp do koleiartykuł
Pokaż artykuł
Modernizacja linii kolejowej Siedlce – Sokołów Podlaski przyspieszona o rok. Nowe miejscowości szybciej zyskają dostęp do kolei
Modernizacja linii kolejowej nr 55 na odcinku Siedlce – Sokołów Podlaski rozpocznie się rok wcześniej, niż pierwotnie planowano. Dzięki temu cała inwestycja zakończy się już w IV kwartale 2027 roku, a nie – jak zakładano – dopiero w 2028. Projekt realizowany jest w ramach rządowego programu Kolej+, którego celem jest odbudowa lokalnych połączeń kolejowych w regionach przez lata pozbawionych dostępu do transportu szynowego.
Umowy na dofinansowanie zakupu pociągów dla Kolei Śląskich podpisaneartykuł
Pokaż artykuł
Umowy na dofinansowanie zakupu pociągów dla Kolei Śląskich podpisane
Władze województwa śląskiego i Kolei Śląskich podpisały 4 listopada w Warszawie umowy na dofinansowanie do zakupu dziesięciu nowych Impulsów 2. Łącznie to ponad ćwierć miliarda złotych na nowe pociągi, które samorząd wojewódzki i przewoźnik zamówili w ubiegłym roku w firmie Newag. Oprócz zakupu pojazdów, zamówienia obejmują też serwis utrzymaniowy.
Dworzec kolejowy i stacja Olsztyn Główny otwarte! [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Dworzec kolejowy i stacja Olsztyn Główny otwarte! [FILMY]
Podróżni i przewoźnicy mogą już w pełni korzystać z nowego dworca kolejowego i zmodernizowanej stacji Olsztyn Główny. To elementy większego projektu – modernizacji linii kolejowej nr 216 na odc. Działdowo-Olsztyn. To największa i najważniejsza inwestycja kolejowa ostatnich lat w woj. warmińsko-mazurskim. Inwestycję zrealizowano z udziałem Funduszy Europejskich Programu Polska Wschodnia 2014-2020.
[Warszawa] Outsourcing. Kraje regionu CEE wyznaczają kierunek standaryzacji procesów w sektorze nowoczesnych usług dla biznesuartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Outsourcing. Kraje regionu CEE wyznaczają kierunek standaryzacji procesów w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu
Trendy światowego outsourcingu były tematem konferencji – Eastern Europe Shared Services – zorganizo...
[wielkopolskie] Nowa droga ominie fabrykę Volkswagenaartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] Nowa droga ominie fabrykę Volkswagena
Pod koniec lipca ruszą prace przy budowie nowego odcinka DW 432 Grzymysławice – Obłaczkowo (woj. wie...
Uwolnieni od kabli? – biura czekają na technologie mobilneartykuł
Pokaż artykuł
Uwolnieni od kabli? – biura czekają na technologie mobilne
Według najnowszego badania Gartnera, komputery stacjonarne nadal dominują w środowisku biurowym – ko...
[Dolny Śląsk] Aktywiści walczą o lepszą kolej we Wrocławiu i w regionie. Co proponują?artykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Aktywiści walczą o lepszą kolej we Wrocławiu i w regionie. Co proponują?
Modernizacja linii z Wrocławia do Kluczborka i Międzylesia, nowe przystanki na terenie stolicy Dolne...
Wrocław: Będzie ponad dwa razy więcej miejskich rowerów i stacji. Znamy wyniki konsultacjiartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Będzie ponad dwa razy więcej miejskich rowerów i stacji. Znamy wyniki konsultacji
– Konsultacje społeczne pomogły podjąć dwie kluczowe decyzje odnośnie funkcjonowania systemu, to jes...
REKLAMA